Viac ako len krmivo, zážitok pre mačky

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako vaša mačka vníma svet? Mačacie zmysly sú jej bránou do sveta. To, ako sú tieto zmysly stimulované, v konečnom dôsledku určuje, ako sa vaša mačka cíti. To znamená, že čas jedla a výživa sú dôležité pre ich celkové zdravie. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako môžete svojej mačke ponúknuť lepšie zmyslové zážitky a pomôcť jej zlepšiť každodennú pohodu.

Objavte Sensory™ kapsičky (NOVINKA!) Postarajte sa o pohodu svojej mačky a ponúknite jej viac ako len krmivo, ponúknite jej plnohodnotný zážitok!

Porozumejte mačacím superzmyslom

Mačky sú z mnohých dôvodov jedinečné, ale odlišná povaha ich zmyslov je kľúčom k pochopeniu toho, ako zlepšiť ich pohodu. Zvážte toto: mačací čuch je 14-krát silnejší ako u ľudí. Avšak s iba 470 chuťovými pohárikmi (v porovnaní s viac ako 9 000 u ľudí!) nie je ich zmysel pre chuť najsilnejší. Toto je len niekoľko zmyslových zvláštností mačiek, ktoré sa vo výžive domácich zvierat prehliadajú napriek veľkému vplyvu zmyslov na ich kŕmne preferencie.

Až doteraz.

Na základe našich odborných znalostí a najnovších výskumov o chutnosti krmív pre mačky vytvorila spoločnosť Royal Canin® celý rad vlhkých krmív špeciálne navrhnutých tak, aby stimulovali jedinečné zmysly mačiek. Objavte tri rôzne produkty prispôsobené vôni, chuti a hmatu vašej mačky, ktoré jej ponúknu variáciu, zmyslovo bohatý zážitok a pomáhajú zlepšiť jej celkovú pohodu každý deň.

SENSORY™  SMELL

Stimulujte ich čuch

Čuch je mačacia superschopnosť. Mačky majú v nose 200 miliónov buniek citlivých na pachy, zatiaľ čo ľudia len 5 miliónov. Vzhľadom na takto vyvinutý čuch je prvý kontakt vašej mačky s krmivom prostredníctvom nosa a všetkých týchto silných a početných čuchových receptorov, čo vytvára veľký tlak na prvý aromatický dojem! Tento prvotný kontakt sa ďalej posilňuje čuchaním: čím viac vaša mačka čuchá, tým viac molekúl dokáže zachytiť. Ak je mačka výrazne priťahovaná vôňou svojho krmiva, bude menej ňuchať a začne okamžite jesť, čím sa čas jedla stane jednoduchším a príjemnejším. V dôsledku toho je tento prvý dojem kľúčom k tomu, aby bol rituál kŕmenia bezproblémový a okrem príjemného zážitku uľahčoval aj spotrebu správneho množstva energie pre vašu mačku.

Výsledkom je, že receptúry Sensory™ Smell spoločnosti Royal Canin sú vytvorené s aromatickým profilom pripraveným udržateľným spôsobom z rýb, ktoré sa vyznačujú mastnými, ovocnými a orechovými vôňami, ktoré sú pre mačací čuch veľmi atraktívne. Profil arómy má technológiu zloženia, ktorá umožňuje rýchlejšie a intenzívnejšie rozptýlenie aróm v okolí krmiva, čo prispieva k úspešnému začiatku kŕmenia a celkovému pohlcujúcemu zážitku pre vašu mačku.

SENSORY™  TASTE

Uvoľnite ich zmysel pre chuť

Hoci mačací zmysel pre chuť nie je najsilnejší, pretože má menej chuťových pohárikov, je napriek tomu jedinečný. Mačky vnímajú predovšetkým jemné chute potravín, najmä umami. Umami sa často opisuje ako chuť podobná vývaru alebo pikantná chuť, ktorá sa vyskytuje najmä v mäse. Aminokyseliny sú rozhodujúce pre získanie chuti umami, ktorá je nezávislá od ostatných štyroch tradičných základných chutí – sladkej, kyslej, slanej a horkej. Mačky sú vzhľadom na svoje mäsožravé predispozície citlivé na mäsité chute spojené s umami.  Receptúry Sensory™ Taste od spoločnosti Royal Canin sú vytvorené s kuracou chuťou, ktorá sa vyznačuje opečenými, mäsovými, sírnymi a karamelizovanými tónmi, ktoré stimulujú jedinečný chuťový zmysel vašej mačky.

SENSORY™ FEEL

Posilnite ich zmysel pre textúru 

Vnem rôznych textúr výrazne ovplyvňuje zážitok mačky z kŕmenia. Táto zmyslová charakteristika známa ako mouthfeel (pocit z úst) zahŕňa detekciu širokej škály fyzikálnych podnetov v ústnej dutine. Zahŕňa celú fyzikálnu a chemickú interakciu potravy s ústami od prvého sústa a počiatočného vnímania na podnebí, cez prežúvanie až po záverečný akt prehĺtania. Inými slovami, prijímanie potravy je pre mačky rovnako, ak nie viac, hmatovým zážitkom ako chuťovým. Preto krmivo Sensory™ Feel od spoločnosti Royal Canin zlepšuje chuť v ústach, stimuluje zmysly vašej mačky a zároveň prináša prekvapenie a obohatenie pri jedle. Jej receptúry sú vytvorené s jedinečnými textúrami omáčky, ktoré sú krémovejšie s hladším povrchom, ktorý vydrží v ústnej dutine dlhšie. Jedinečná textúra obsahuje aj viac vláknitých kúskov mäsa, ktoré mačky priťahujú a poskytujú variáciu textúrnych vnemov počas celého kŕmenia vašej mačky.

Sensory™ je ideálne na kombinované kŕmenie!

Prečo je kombinované kŕmenie kľúčové pre zdravie vašej mačky? Na začiatok, mačky majú tendenciu uprednostňovať vlhké krmivo, ktoré lepšie stimuluje ich čuch a zvyšuje ich chuť do jedla. Vlhké krmivo ponúka aj ďalšie zdravotné výhody, ako je hydratácia, podpora močového systému, menej kalórií a väčší komfort pre mačky s citlivosťou ústnej dutiny. Napriek tomu suché krmivo má tiež významné benefity, ako napríklad zachovanie zdravia ústnej dutiny znížením množstva zubného povlaku. Suché krmivo môže tiež zostať v miske alebo v kŕmnej hračke bez toho, aby sa pokazilo, čo vašej mačke umožňuje nepretržitý prístup ku krmivu počas celého dňa. Kombinácia vlhkého a suchého krmiva poskytuje Vašej mačke výhody z oboch svetov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *