Šteniatko

Šteniatko je vo fáze obrovských fyzických aj behaviorálnych zmien. Výživa prispôsobená jeho osobitným vývojovým potrebám mu pomôže rásť z krehkého malého šteňaťa na silného a zdravého psa.

Kŕmenie a výživa šteňaťa

Keďže šteňatá rýchlo rastú a ich tráviaca sústava a imunitný systém sa vyvíjajú pomaly, majú veľmi špecifické výživové potreby, ktoré sa líšia od potrieb dospelých psov. Kŕmenie šteňaťa nutrične kompletnou stravou, ktorá je prispôsobená jeho osobitným potrebám, je rozhodujúce pre podporu zdravého vývoja a vytvorenie základov pre zdravú budúcnosť.

Prečo je strava šteňaťa taká dôležitá

Šteniatka prechádzajú intenzívnym rastom a vývojom. Ich strava zohráva kľúčovú úlohu pri podpore tohto procesu a v zásadnej miere ovplyvňuje, aké silné a zdravé budú šteňatá v dospelosti.

Ako sa menia výživové požiadavky šteňaťa

Stravovacie potreby šteňaťa sa počas dospievania menia v každej fáze, pričom rôzne plemená dosahujú dospelosť v rôznom veku. Ak svojmu šteňaťu chcete zabezpečiť primeranú podporu počas rastu, mali by ste mu podávať stravu určenú pre šteňatá až do dosiahnutia dospelosti.

Živiny potrebné v strave šteňaťa

Počas prvých mesiacov života šteňa potrebuje rozmanité základné živiny, ktoré mu pomôžu v zdravom raste a vývine. Strava šteňaťu musí poskytovať dostatok energie a kvalitných ľahko stráviteľných bielkovín podporujúcich rast. Krmivá ROYAL CANIN® sú nutrične vyvážené a ponúkajú stravu prispôsobenú potrebám šteniatok všetkých veľkostí, životných štýlov a plemien.

Nakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *